13 października 2018

Masaż

Masaż – znana i stosowana od lat forma relaksu, sposób leczenia zmęczonych, nadwyrężonych mięśni, świetna metoda na poprawę nastroju i ogólnego samopoczucia.

Masaż klasyczny - Wrocław

Dlaczego masaż jest tak skuteczną formą terapii czy rehabilitacji?
Masaż nie tylko rozluźnia napięte mięśnie, ale usprawnia przepływ płynów w organizmie i dotlenia komórki, a przede wszystkim potrafi wyeliminować ból spowodowany napięciami mięśniowo – nerwowymi. Dodatkowo masaż nie nadwyręża w żaden sposób organizmu, nie zmusza do dodatkowego wysiłku, nie naraża narządów wewnętrznych na działanie szkodliwych substancji przez co jest bezpieczny dla zdrowia.

Czy masaż relaksuje?
Słowo masaż zazwyczaj kojarzone jest z relaksem. Nie bez powodu, masaż bowiem ma rozluźniać i odprężać. Jednak warto również doceniać jego działanie terapeutyczne i lecznicze. Najpopularniejszym typem masażu jest masaż klasyczny, wykorzystywany jako pomoc przy leczeniu różnych dolegliwości.
W zależności od użytej podczas zabiegu techniki może mieć działanie:

  • przeciwbólowe,
  • rozluźniające,
  • pobudzające
  • regenerujące
  • a nawet odchudzające.

Zazwyczaj służy eliminowaniu dolegliwości bólowych okolic pleców.

Czym masaż może poprawić wygląd?
Masaż to również doskonała technika poprawy wyglądu. Jednym z popularniejszych sposobów na poprawę wyglądu skóry, zmniejszenie obrzęków i usprawnienie przepływu płynów tkankowych w organizmie jest drenaż limfatyczny. Drenaż polega na mechanicznym „przepchnięciu” zaległej chłonki w kierunku węzłów chłonnych, po to by usprawnić przepływ limfy i umożliwić napływ nowej, dotlenionej krwi.

Efektem masażu limfatycznego jest nie tylko poprawa wyglądu i sprężystości skóry ale też poprawa metabolizmu i przyspieszenie procesu detoksykacji organizmu. Dobroczynne właściwości masażu znają również sportowcy.

Masaż a sport
Masaż sportowy to nie tylko regeneracja po intensywnym wysiłku, ale i profilaktyka zapobiegająca urazom. portowcy korzystający z masaży i opieki fizjoterapeutów osiągają lepsze wyniki i mają zdecydowanie mniej kontuzji.

Rehabilitacja

Dobroczynnych właściwości masażu można by wymienić wiele, nic jednak nie zastąpi wizyty w gabinecie fizjoterapeutycznym, gdzie po wnikliwym wywiadzie terapeuta wybierze odpowiedni rodzaj masażu/terapii i pomoże wyeliminować uciążliwe dolegliwości.

Masaż klasyczny od lat służy ludzkości w walce z napięciem w okolicy pleców i innych części ciała…

Szybka regeneracja po dużym wysiłku? Maksymalizacja wyników przy tych samych nakładach energetycznych i wydolnościowych? Sprawdzony sposób to masaż sportowy …

t5
Drenaż limfatyczny to zabieg niezwykle uspokajający a zarazem efektywny. Już po pierwszych zabiegach da się zauważyć efekty nie do przecenienia…